O mě

Jmenuji se Veronika Kianičková, psi a kynologie mě provází celý můj život. Posledních 15 let se kynologii věnuji velmi aktivně.

Pět let jsem od roku 2011 působila jako Poradce chovu pro plemeno NSDTR u Retriever klubu CZ, od roku 2016 zastávám funkci Prezidenta Toller klubu CZ z.s.

Publikovala jsem v kynologických časopisech např. Pes přítel člověka, Myslivost a přednáším na chovatelských akcích zaměřených na plemeno NSDTR.

Studovala jsem mmj. na vysoké škole ČZU v Praze obor Zootechniku se zaměřením na Kynologii. Mám splněné zkoušky a vzdělání např. z Anatomie psů, Fyziologie, Genetiky, Výživy, Etologie, Parazitologie, atd.

Se svými psy mám složeno více jak 20 zkoušek z výkonu (Sportovní kynologie, Obedience, Nosework) včetně zkoušky canisterapeutické.

Spolupracovala jsem s Českou televizí na natáčení seriálu Četníci u Luhačovic a tak našeho Jessieho (Německý ovčák), můžete vidět ve 4-tém díle jakožto strážného psa v Tabačce .

Účastnila jsem se nespočetně seminářů a vzdělávacích akcí ( František Šusta, Jiří Ščučka, Martin Pejša, MVDr. Přinosilová, MVDr. Srnec a další ….)   aktivně se neustále vzdělávám a sleduji trendy v chovatelských záležitostech.

Již několik let upravuji zájmově psy přátelům a známým a protože mě tato práce velice baví a ráda jí provozuji, rozhodla jsem se jí vzít za své a provozovat jí jako své profesní povolání .

Absolvovala jsem velký rekvalifikační kurz stříhání a úpravy srsti psů a další vzdělávací akce a semináře se zaměřením na  úpravu jednotlivých plemen, typů srsti, ale i veterinární vzdělávací semináře týkající se zdravé kůže a srsti psů.

Na základě mých zkušeností a vědomostí z oblasti kynologie jsem schopna podat radu či doporučení ohledně výcviku, výchovy, zdraví, výživových problémů, chovatelství a genetiky.

(kontrola vrhu v CHS Dagmaer Toller’s rok 2016)

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich