Jak často koupat psa

Slyšeli jste již o tom, že se pes má koupat poprvé v jeho roce života?

Prosím, tuto informaci vypusťte z hlavy. Dnes už žijeme v úplně jiné době, k dostání je hromada kvalitní, veterinární kosmetiky a jsme vzdělaní. Pes je v dnešní době převážně náš společník, většinou s námi obývá domácí prostředí a nezřídka kdy s námi naši parťáci spí v posteli. Představte si váš běžný den, kolikrát jdete společně na vycházku, výlety, tréninky, nebo jen venčení okolo domu. Je dobré si uvědomit, v jaké výšce pes svůj život žije, žít 20,30 (ale i samozřejmě výše 🙂 ) centimetrů nad zemí, v srsti a za jakéhokoliv počasí znamená neustálý pohyb ve velmi prašném prostředí.

Prach a nečistoty se ze srsti dostanou pravidelným vyčesáváním, ale v závislosti na typu srsti a vnějšího okolí nastane doba, kdy vyčesávání již nepomůže. Navíc je zde dobré si dát ruku na srdce, kolik lidí opravdu pravidelně denně vyčesává svého psa? Prach a špínu posléze samozřejmě dýcháte i vy při každém oklepání pejska, rozvíření srsti či při společném spaní v posteli.

Proto platí: Psa koupeme tak často jak je potřeba, ale nesmí se zapomenout na jednoduché, ale velmi důležité pravidla.

  1. Používáme kvalitní veterinární šampon, ne ze zverimexů, drogerií a už vůbec ne šampon pro lidi.
  2. Šampon na psa nanašíme 2x, ano 2x. První dávka šamponu s teplou vodou zajistí dobré rozmočení mazu a veškeré špíny, druhá dávka šamponu vymyje chlup a kůži od nečistot.
  3. Používáme kvalitní balzám nebo masku, vždy a při jakémkoliv typu srsti. Tento krok je nesmírně důležitý pro následné promaštění a hydrataci srsti a pokožky. S kvalitním balzámem nebo maskou můžete koupat i krátkosrstého psa každý týden jeli to nutné.
  4. Koupeme celé zvíře, od ocasu k čumáku. Ano, i hlavu, setkávám se s velkým nešvarem nevykoupaných hlav psů. Samozřejmě nikdy nestříkáme vodu do uší psa, proud vody si můžete snížit a nikdy ho nesměřujte do zvukovodu psa, není to nic obtížného, uvidíte, že to zvládnete levou zadní. Umyjte samozřejmě a hlavně u dlouhosrstých psů okolí čenichu a brady. Zbavte okolí tlamy veškeré mastnoty, špíny a zbytků potravy, která se tam velmi ráda usazuje.
  5.  Vždy vysušte srst fénem do sucha! Nejen že bude srst krásně lesklá, ale nebude se lámat, ničit ,dredovatět a nenachytá tak rychle na sebe prach a pachy z okolí, pes bude delší dobu čistý a voňavý.

Jednoduché, ne? Tak šup, směle do vany 🙂

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde