Co Vás u nás čeká


Při telefonickém, osobním nebo e-mailovém objednání v salonu se Vás zeptáme, o jak starého pejska se jedná, zda jde o psa nebo fenu, jaké je rasy a samozřejmě také co pro Vás, resp. Vašeho psa můžeme udělat – zda budete chtít kompletní úpravu (stříhání, koupání, fénování, česání,…), jaký střih zvolíte (standard daného plemene, nebo jiný podle Vašeho přání) atd. K péči o srst používáme kvalitní, profesionální, veterinární kosmetiku značek Summerwinds, Show Tech, Yuup!, Biogroom aj.
Budu chtít znát i  zdravotní stav pejska (např. kožní problémy, srdeční potíže, alergie apod.)
V případě, že psa budete chtít jen upravit bez koupání , prosím Vás o důkladné vykoupání den předem a to naprosto celého psa i s hlavou (neplatí pro psy na trimování), nebo v den úpravy psa v salonu (šampon použít nejméně dvakrát dokud nepoteče čistá voda, použít kondicionér a důkladně spláchnout) a následné vyčesání a dokonalé vysušení (fénování a zároveň česání kartáčem). Za špatného počasí Vás prosíme, abyste psa udrželi čistého. 

Drsnosrstá plemena

Psi s hrubou (drsnou) srstí se upravují trimováním, tj. bezbolestným vytrháváním odumřelé srsti (pesíků) . Pravidelným trimováním podporujete růst nové srsti, čímž se zlepšuje i její kvalita. Trimovaný pes je velmi nenáročný na další údržbu, méně líná, navíc v takto udržované srsti se minimálně udržují nečistoty.Při použití strojku srst měkne a stává se vlnitou a méně odolnou vůči vnějším vlivům (prach, déšť, sníh, mráz, slunce…) Někdy dříve, jindy později barvy blednou a přirozená výměna srsti je potlačena. Určitě proto DOPORUČUJEME psy trimovat!
Před samotným trimováním psa nekoupejte minimálně dva týdny, samozřejmě nechoďte se psem ušpiněným od bláta a jiných nečistot – stačí ho opláchnout vlažnou vodou a vysušit.

Dlouhosrstá plemena

Vyžadují o něco více péče než ta hladkosrstá. Už od malého štěněte byste měli psa pozvolnou a nenásilnou formou učit, že koupání, fénování a česání je dobrou zábavou, která ho bude provázet celý život. Snažte se postupovat s klidem, ale zároveň důsledně! Češte ho na stole nebo na vyvýšeném místě, aby si zvyklo na “salónní“ zacházení. Uvidíte, že se Vám péče o Vašeho čtyřnohého parťáka vyplatí.
První stříhání je dobré absolvovat už ve třech měsících , aby si štěně postupně zvykalo na zvuk strojku, fénu, na práci s nůžkami, kartáčem, hřebenem. Pokud pes není zvyklý na česání a manipulaci s jeho srstí, je dost neklidný a při úpravě může dojít i k jeho poranění. Takové psy bohužel není možné hezky a kvalitně ostříhat.
Objednáváme dle předchozí telefonické, osobní nebo e-mailové dohody.
Objednejte se, prosím, s dostatečným předstihem.
Psy voďte vždy na vodítku a před návštěvou salónu je vyvenčete. Nenechávejte je značkovat na chodbě a v salónu. Za psa je odpovědný jeho majitel!
V případě, že pes přijde bez předchozí domluvy špinavý, mokrý, znečištěný od výkalů a nalezneme u něj parazity (hlavně blechy!), budeme si účtovat příplatek 50-100 % z ceny.
Upozorněte mě prosím na agresivní a nervózní psy, na hárající feny a v neposlední řadě i na zdravotní problémy – viz výše (bradavice, nemoci pohybového aparátu, záněty dásní, záněty uší, na psy kardiaky, epileptiky atd.)
Pokud se nebudete moci dostavit, nebo Vám sjednaný termín nevyhovuje, PROSÍM, ZAVOLEJTE NEBO NAPIŠTE SMS a domluvíme se na jiný termín. Myslete na to, že blokujete čas jiným klientům a hlavně mě. V případě, že neomluvíte, budu nucena Vám příště navýšit cenu o 50 %­ za předchozí prostoje. Děkuji za pochopení!
Těším se na Vás!

 

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich